01.07.2019

01.07.2019

Z dniem 1.07.2019 roku wpisem przez właściwy sąd rejestrowy zmianie uległa nazwa oraz adres Spółki. 

 

Nowa nazwa:

Energopiast sp. z o.o.

 

Nowy adres:

ul. Polna 12

55-011 Siechnice

 

Zmianie uległo również logo naszej firmy.

16.02.2017

16.02.2017

Z dumą informujemy, że Przedsiębiorstwo Techniczne Energopiast Sp.zo.o. znalazło się w gronie nominowanych do Gazel Biznesu 2016 - najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Podczas uroczystej Gali wręczenia Gazeli Biznesu 2016, która odbyła się 31.01.2017 we Wrocławiu, Prezes Marek Luberda odebrał certyfikat potwierdzający przynależność przedsiębiorstwa do elitarnego klubu Gazel Biznesu.

29.04.2016

Wspieramy Najlepszych!                            

W naszej działalności kierujemy się kreatywnością i innowacyjnością, dlatego wspieramy inicjatywy rozwoju młodego pokolenia poprzez sponsorowanie drużyny ASIMO TEAM z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu. W ogólnopolskim finale programu twórczego rozwiązywania problemów DestiNation  Imagination, drużyna otrzymała Nagrodę Specjalną Renesansu za najbardziej kreatywny i innowacyjny projekt techniczny, która upoważnia młodzież do reprezentowania Wrocławia i Polski w Knoxville podczas finału światowego DestiNation Imagination.

» link do wydarzenia

13.01.1992 podpisanie umowy spółki Polsko - Niemieckiego Przedsiębiorstwa „Energopiast” Sp. z o.o.

1994 Energopiast zakłada spółkę VKN Polska Sp. z o.o. wraz z VKN GmbH Ensdorf.

1995 Przejęcie 70 pracowników oraz podpisanie stałej umowy o świadczenie usług gospodarczych na rzecz ZEC Wrocław. Uczestnictwo w pierwszych imprezach wystawienniczych: Targi Energetyki i Ochrony Środowiska ECOENERGIA w Gdyni, Dolnośląskie Targi Ekologiczne TARGEKO’96 we Wrocławiu.

1996 Zmiana siedziby spółki na ulicę Kiełbaśniczą we Wrocławiu.

1997 Powódź – usuwanie skutków powodzi Tysiąclecia.  Uczestnictwo w III Międzynarodowych Targach poszanowania Energii we Wrocławiu oraz zdobycie dyplomu za obudowę akustyczną części NP Turbozespołu 10 K 370.  

1998 Wydzielenie organizacyjne Zakładu Izolacji Akustycznych, jako wiodącego obszaru działalności Spółki. Wykonanie analizy akustycznych projektów tłoczni Gazociągu Jamalskiego dla BSiPG Gazoprojekt S.A.

1999 Uzyskanie Certyfikatu ISO 9001. Realizacja kontraktu budowlanego Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie dla Exbud S.A. Wrocław. Zmiana siedziby na obecną: Wrocław, ul. Łowiecka 6/8. Realizacja osłon akustycznych dla ABB na tłoczniach pierwszej nitki Gazociągu Jamalskiego.

2000 Pierwszy kontrakt eksportowy w obszarze osłon akustycznych dla ABB Mannheim.

2001 Medal Europejski za projektowanie wykonawstwo i montaż zabezpieczeń akustycznych. Zaprojektowanie i wykonawstwo osłon akustycznych agregatów sprężających oraz chłodnic dla ABB Zamech Gazpetro Sp. z o.o. na tłoczniach gazu w Krzywa i Jeleniów.

2002 Medal Europejski za zabezpieczenia akustyczne Zakładów Janikosoda. Organizacja pierwszej międzynarodowej konferencji z cyklu Zarządzanie Środowiskiem Akustycznym wraz z Urzędem Miejskim we Wrocławiu.

2003 Zaprojektowanie i wykonawstwo pierwszych w Polsce zamkniętych osłon akustycznych  transformatorów blokowych dla Elektrowni Rybnik.

2004 Laur Białego Tygrysa za pierwsze w Polsce obudowy akustyczne transformatorów blokowych.

2005 Dostawa osłon akustycznych agregatów sprężających oraz tłumików dla Firm Siemens i Megagaz na tłoczniach drugiej nitki Gazociągu Jamalskiego. Dostawa osłon akustycznych agregatów sprężających oraz tłumików na Projekt Kaliningrad I. Uzyskanie certyfikatu ISO 14001. Podpisanie umowy o współpracy z Siemens  oraz Akademią Górniczo -  Hutniczą w Krakowie.

2006 Gazela Biznesu. Opracowanie koncepcji ograniczenia emisji hałasu z terenów huty Mittal Steel Poland S.A. do środowiska zewnętrznego. Podpisanie umowy na budowę Fabryki z włoskim producentem ekranów Adeoscreen w specjalnej strefie ekonomicznej w Złotoryji.

2007 Zmiana Zarządu Spółki. Po długoletniej pracy z Zarządu Spółki odeszli Ryszard Szaliński i Waldemar Skoczylas - założyciele i współwłaściciele P.T. Energopiast Sp. z o.o.

2008 Wdrożenie i certyfikacja Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg normy PN-N-18001:2004. Wykonanie elewacji budynku kotłowni dla Kogeneracja S.A.

2009 Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działań 4.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na zaprojektowanie i wdrożenie do produkcji innowacyjnego systemu segmentów akustycznych EP-coustic ® - jedyny w Polsce w tej grupie produktów charakteryzujący się wysokimi parametrami akustycznymi sprawdzony i przebadany, m.in. przez AGH w Krakowie, ITB w Warszawie oraz PZH.

2010 Dostawa osłon akustycznych agregatów sprężających z układem wlotu powietrza i wydechu spalin silników gazowych w PMG Bonikowo.

2011 Diament Forbesa. Projekt, wykonanie i montaż wielkogabarytowych tłumików w kanałach tłocznych spalin - HNC bloku nr 1 Elektrowni Turów.

2012 Diament Forbesa. Dostawa osłon akustycznych (3 szt.) agregatów sprężających przystosowanych pracy w warunkach pustynnych – lokalizacja Uzbekistan.

2014 Wdrożenie i certyfikacja Systemu BS OHSAS 18001:2007.