01.07.2019

01.07.2019

Z dniem 1.07.2019 roku wpisem przez właściwy sąd rejestrowy zmianie uległa nazwa oraz adres Spółki. 

 

Nowa nazwa:

Energopiast sp. z o.o.

 

Nowy adres:

ul. Polna 12

55-011 Siechnice

 

Zmianie uległo również logo naszej firmy.

16.02.2017

16.02.2017

Z dumą informujemy, że Przedsiębiorstwo Techniczne Energopiast Sp.zo.o. znalazło się w gronie nominowanych do Gazel Biznesu 2016 - najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Podczas uroczystej Gali wręczenia Gazeli Biznesu 2016, która odbyła się 31.01.2017 we Wrocławiu, Prezes Marek Luberda odebrał certyfikat potwierdzający przynależność przedsiębiorstwa do elitarnego klubu Gazel Biznesu.

29.04.2016

Wspieramy Najlepszych!                            

W naszej działalności kierujemy się kreatywnością i innowacyjnością, dlatego wspieramy inicjatywy rozwoju młodego pokolenia poprzez sponsorowanie drużyny ASIMO TEAM z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu. W ogólnopolskim finale programu twórczego rozwiązywania problemów DestiNation  Imagination, drużyna otrzymała Nagrodę Specjalną Renesansu za najbardziej kreatywny i innowacyjny projekt techniczny, która upoważnia młodzież do reprezentowania Wrocławia i Polski w Knoxville podczas finału światowego DestiNation Imagination.

» link do wydarzenia

Tłumiki akustyczne

Tłumiki wylotu spalin z kotłów energetycznych - wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w branży akustycznej oraz kooperacje z wypróbowanymi przedsiębiorstwami partnerskimi jesteśmy w stanie realizować bardzo wymagające zadania z zakresu wyciszeń wylotów spalin z kotłów energetycznych. Każda z tych realizacji wymaga indywidualnego podejścia, przeprowadzenia szczegółowych analiz i symulacji oraz sprawnej koordynacji na każdym z etapów realizacji zadania.

Tłumiki wylotu spalin z agregatów sprężających - dla wylotów spalin przy stosunkowo niewielkich przepływach stosujemy tłumiki akustyczne rurowe. W zależności od wymaganego tłumienia tłumiki te wykonywane są w wersji pustych w środku lub z dźwiękochłonnym trzpieniem wewnętrznym.Średnie tłumienie tego typu tłumika rurowego wynosi 15÷20dB/A/.

Tłumiki refleksyjne - w układzie z poprzedzająca komorą tłumiącą wykonane instalowane są bezpośrednio na wylocie z instalacji. Obniżenie emisji hałasu z pomocą tego typu tłumików jest silnie zależne od częstotliwości. W zależności od potrzeb w komorach tłumików można instalować wzierniki rewizyjne.Średnie tłumienie poniższego tłumika wynosi 25dB/A/÷30dB/A/.

Tłumiki chłodnic gazu - są to najczęściej tłumiki przepływu powietrza wykonywane w postaci kanałów dźwiękochłonnych. W zależności od wymaganej skuteczności tłumików, dostarczamy tłumiki kanałowe, szczelinowe (tzw. płytowe) lub klatkowe. Tłumienie zależne jest od typu zastosowanego tłumika oraz jego wymiarów.